Održali smo CISEx Friday o investicijskoj klimi u IT-u
piše Ena Oršić - 19.11.2020.
panel investicijska klima
U petak, 20. studenog u 17 sati održali smo panel na temu investicijske klime u IT-u.

Nakon nevjerojatnih uspjeha naših članova u posljednjih nekoliko mjeseci, odlučili smo se obraditi ovu goruću temu i nastaviti nalet optimizma koji je obuzeo hrvatsku IT zajednicu.

 

Sudionici su imali prilike iz prve ruke čuti iskustva naših članova s investicijama. Tako nam je Tomislav Car iz Infinuma rekao nešto više o partnerstvu s Porsche Digitalom, Alan Sumina iz Nanobita o prodaji tvrtke švedskoj Stillfront grupi, te Ivan Jelušić iz Orqe o njihovim iskustvima s traženjem investicije. Predstavnici naših članova istaknuli su s kojim su se poteškoćama susreli te podijelili savjete za zaobilaženje prepreka, a odgovarali su na mnogobrojna pitanja zainteresiranih gledatelja.

 

Njegova ekscelencija Robert W. Kohorst osvrnuo se na temu ukidanja viza i sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja te je naglasio da će se ove promjene pozitivno odraziti na razvoj phrvatsko-američkih poslovnih odnosa.

 

Njegova ekscelencija Andrew S. Dalgleish dao je svoj osvrt na novonastalo stanje nakon izlaska Velike Britanije iz Europske unije te istaknuo da se nada da će se pristup izvorima kapitala dodatno pojednostaviti.

 

Raspravu je moderirao Predsjednik CISEx-a, Davor Runje.

 

U prilogu Smart u Večernjem možete pročitati detaljniji izvještaj s panela, a snimku panela možete pogledati u nastavku.

Više o autoru